GLİKOZSUZ GLUTENSİZ LOKUMLAR İLGİ ÇEKTİ

Dünyaca ünlü Uluslararası Şekerleme ve Atıştırmalık Fuarı – ISM (Weltleitmesse für Süßwaren und Snacks) Köln’de bu yıl 50. kez kapılarını açtı. Fuarda açılış konuşmasını Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker yaptı.

Fuara genel olarak 76 ülkeden 1750 şirket katılıyor. Türkiye’den İHBİR (İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği) bünyesinde milli katılım olarak 33 şirket, bireysel olarak da 49 şirket katıldı.

Çeşit çeşit şeker lokum, çikolata, bisküvi, enerji içeceği, müsli, mısır, pirinç gevreği, unlu mamüller, pastalar, pasta ve muhallebi malzemeleri, kuru meyveler, çerezler ve daha pek çok tatlı ve atıştırma türü gıdalar standlarda yerlerini aldı.

Standart ürünlerin yanısıra, bio, glutensiz ürünler ve helal gıdalar da standlarda ilgi çeken ürünler arasındaydı.

 

İHRACATIMIZI ARTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

İstanbuldan gelen ve fuara ilk kez katılan ERKO Şekerleme AİLEDEN markasıyla özel hazırlanmış lokumlarıyla milli stantta yerini aldı.

ERKO Şekerleme’nin Yönetici Ortağı Cenk Kopuz, ürünlerinin glutensiz glikozssuz olmasına dikkat çekerek şunları söyledi

“Öncelikle kesinlike glikoz şurup kullanmadan şekerle hazırlıyoruz ürünlerimizi. İçi ezmeli krokanlı sarma lokumdan, meyve aromalı fitil lokumlara kadar ürünlerimizde, boya katkı maddesi kullanmıyoruz. Ayrıca ürünlerimiz gluten içermez, nişasta da zaten gluten yok. İstanbul Tuzla’da 5000 metrekarede kurulu fabrikamız var. Kapalı çarşıya ürün veriyoruz. Perakende zincerlere ürün veriyoruz. Kendi markamızı yeni oluşturduk. Fuara ilk kez katılıyoruz. İhracatımızı artırmayı düşünüyoruz.”

Kaynak: https://www.muhabirce.de/2020-02-03/glikozsuz-glutensiz-lokumlar-ilgi-cekti